შეხვედრა საქართველოს პარლამენტის სპიკერთან
2010 წლის 17 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტებმა, სასწავლო შეხვედრის ფარგლებში, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის პირველ მოადგილეს, ბატონ მიხეილ მაჭავარიანს უმასპინძლეს.
შეხვედრის დასაწყისში ბატონმა მიხეილ მაჭავარიანმა წმინდა დიდმოწამე ქალწული ბარბარეს ხსენების დღე მიულოცა უნივერსიტეტის სტუდენტებს, შემდგომ კი მიესალმა უმაღლეს სასწავლებელში დამკვიდრებულ ტრადიციას მსგავსი ხასიათის ღია ურთიერთობებისა და შეხვედრების ორგანიზების თაობაზე, მოკლედ მიმოიხილა განათლების სფეროში განხორციელებული თუ განსახორციელებელი რეფორმები, ქვეყნის პოლიტიკურ-ეკონომიკური კურსი, შეეხო იმ საშინაო თუ საგარეო გამოწვევებსა და რეალურ საფრთხეებს, რომელთა გადალახვაც მოუწევს ჩვენს ქვეყანას.
ამის შემდეგ ინიციატივა სტუდენტებმა აიღეს და სასწავლო შეხვედრამ კითხვა-პასუხის სახე მიიღო.იყო აქტუალური კითხვები.
იყო საინტერესო და არგუმენტირებული პასუხებიც.
იყო შეთავაზება და იყო დაპირებაც.
უნივერსიტეტის სტუდენტებმა ბატონი მიხეილ მაჭავარიანი ახალი სასწავლო წლის (2011-2012) დასაწყისისათვის მოიპატიჟეს სასწავლებელში და კიდევ ერთი: შესთავაზეს უნივერსიტეტის ახალ, ხელოვნურსაფარიან სტადიონზე საქართველოს პარლამენტისა და უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდებს შორის ამხანაგური მატჩის გამართვა.

Meeting with Speaker of Parliament of Georgia
On December 17, 2010 the journalism students of the Faculty of Social Sciences of GTTU, in the framework of training meeting, hosted the First Deputy Speaker of Parliament of Georgia Mikheil Machavariani.
At the beginning of the meeting Mr. Mikheil Machavariani congratulated the University students on St. Barbara’s Day and then expressed his approval about the established tradition of open public relations and arranging of such kind of meetings.
Mr. Machavariani briefly surveyed implemented reforms in educational sphere, political and economic policy of the country, talked about the challenges and the real threats, which will be overcome by our country. Then the students took the initiative and the meeting continued in question and answer format.
The University students invited Mr. Machavariani at the beginning of new academic year (2011-2012) and one more: offered friendly football match between the teams of GTTU and the Parliament of Georgia.