2018 წლის 5 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ფსიქოლოგიის სპეციალობის სტუდენტებს ფსიქოლოგი, ქოუჩი, სპიკერი, ტრენერი და ბაირონ ქეითის „სამუშაოს“ ოფიციალური წარმომადგენელი საქართველოში თინათინ ბასილაია სტუმრობდა.
სტუდენტებთან ლექციის თემა იყო „როგორ დავეხმაროთ საკუთარ თავს და სხვებს სტრესული ფიქრებისაგან გათავისუფლებაში“.
სტუმარმა ისაუბრა ბაირონ ქეითის მეთოდსა და მისი შექმნის ისტორიაზე (The Work Of Byron Katie).
თინათინ ბასილაიას თქმით, არსებობს გზა სულიერი სიმშვიდე მოიპოვო და საკუთარ თავთან და შენს გარშემო არსებულ სამყაროსთან ჰარმონიაში მოხვიდე. თითოეულმა ადამიანმა უნდა შეძლოს და იპოვოს საკუთარ თავში ეს ძალა. ამისათვის საჭიროა მხოლოდ სურვილი, მონდომება, გახსნილობა, მზაობა და საკუთარ თავზე, საკუთარ ფიქრებზე მუშაობა.
ლექციის თეორიული ნაწილის შემდგომ სტუმარმა ერთ-ერთი სტუდენტის მაგალითზე ამ მეთოდის დემონსტრირებაც მოახდინა.

Psychologist, coach, speaker, trainer and an official working representative of “Byron Katie” of Georgia Tinatin Basilaia visited Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Psychology Specialist students on March 5, 2018.
The theme of the lecture was "How to help ourselves and others to get rid of stressful thoughts”.
The guest talked about “Byron Katie’s” method and the history of its creation (The Work of Byron Katie).
According to Tinatin Basilaia, there is a way to get a spiritual calm and come in harmony with ourselves and the world around us. Each person has to be able to find that power in their selves. For this is needed only desire, willingness, openness, readiness and to work on your own and your own thoughts.
After the theoretical part of the lecture, the guest made a demonstration of this method by one of the student’s example.