2023 წლის 8 აგვისტოს შპს ,,საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ“-სა და ა(ა)იპ „სტუდენტურ უქმეებს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის ფარგლებში შესაძლებელი იქნება სტუდენტებისა და სკოლის მოსწავლეებისთვის ტრენინგების, ლექციების, სიმპოზიუმების, კონფერენციებისა და სემინარების ჩატარება.
მემორანდუმი ითვალისწინებს მხარეთა შორის საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავების, განახლებისა და განვითარების ხელშეწყობას, ერთობლივი ღონისძიებების დაგეგმვასა და განხორციელებას. ასევე ერთობლივი კვლევებისა და სპეციალისტთა გაცვლის პროცესს და აკადემიური/მოწვეული პერსონალის კვალიფიკაციის მუდმივ განვითარებას.
GIU-ს სტუდენტებს ექნებათ შესაძლებლობა, მიიღონ მონაწილეობა სოციალურ და საგანმანათლებლო სტუდენტურ პროექტებში.
აღნიშნული მემორანდუმის ფარგლებში, მიმდინარე წლის შემოდგომაზე, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტი უმასპინძლებს მასშტაბურ სტუდენტურ ღონისძიებას ,,EDUCATIONAL PARTY”.

A memorandum of collaboration was signed on August 8, 2023, by the Non-commercial Non-Entrepreneur Legal Entity "Student Weekends" and "Georgian International University GIU".
For students and schoolchildren, trainings, lectures, symposia, conferences, and seminars will be held within the memorandum's framework.
The agreement calls for the planning and execution of cooperative events, the renewal and development of educational programs between the parties, the process of collaborative research and expert exchange, and the ongoing improvement of the credentials of visiting and academic staff.
Students at GIU will have the chance to take part in educational and social projects.
By the aforementioned memorandum, the International University of Georgia will have a sizable student event this autumn, ,,EDUCATIONAL PARTY”.