კონფერენციამ ორი მიმართულებით იმუშავა: ჟურნალისტიკის სექცია და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სექცია.
2012 წლის 22, 24 და 25 მაისს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ჟურნალისტიკის მიმართულების სტუდენტებმა ყოველწლიურ სამეცნიერო კონფერენციაზე თემები წარმოადგინეს.
სამეცნიერო კონფერენციამ ორი მიმართულებით იმუშავა: ჟურნალისტიკის სექცია და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სექცია.
სტუდენტებმა საკონფერენციო ნაშრომები ჟურნლაისტიკის, ფილოსოფიის, ფსიქოლოგიის, ქართული ენისა და ლიტერატურის, ისტორიის, პოლიტოლოგიისა და კულტუროლოგიის მიმართულებებით წარმოადგინეს.
იყო საინტერესო და არაორდინალური მოხსენებები, პრეზენტაციები, პარალელები დღევანდელობასა და წარსულთან მიმართებაში, ახალი მოდგომები და ახალი ხედვები, ახალგაზრდების თვალით აღქმული რეალობა, სამომავლო სურვილები და პერსპექტივები.

On 24, 25 and 25May, 2012 Social Sciences Faculty, Journalism Direction students of Guram Tavartkiladze Teaching University presented topics on the annual scientific conference.
Scientific Conference worked in two different directions: Journalism Section and Humanitarian Section.
Students presented their conference works on the directions of Journalism, Philosophy, Physiology, Georgian Language and Literature, History, Politology and Culturology.
There were interesting and extraordinary reports, presentations, parallels between today and past, new approaches and new visions, the reality perceived through the eyes of the young people, future needs and prospects.