იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წევრები უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ
დღეს, 2013 წლის 3 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტს საქართველოს იუსტიციის საბჭოს წევრები თბილისის სააპელაციო სასამართლოს საგამოძიებო კოლეგიის თავმჯდომარე მერაბ გაბინაშვილი და თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე თამარ ალანია სტუმრობდნენ.
თავდაპირველად სტუმრებმა უმაღლესი სასწავლებლის შენობა, ბიბლიოთეკა, მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, სასწავლო ლაბორატორიები დაათვალიერეს და უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე ისაუბრეს გეგმებსა და თანამშრომლობის იმ ფორმებზე, რომელიც შეიძლება დაინერგოს მომავალში და საინტერესო და მიმზიდველი აღმოჩნდეს ორივე მხარისათვის.
შეხვედრაზე სამომავლო თანამშრომლობისათვის პირველი ნაბიჯიც გადაიდგა და დაიგეგმა, რომ მიმდინარე წლის 17 დეკემბერს სტუმრები გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის პირველ საჯარო ლექციას წაიკითხავენ.

The members of High Council of Justice of Georgia visit GTTU
Today, on December 3, 2013 Merab Gabitashvili, Head of Investigation Board of Tbilisi Appeal Court and Tamar Alania, Judge of Tbilisi Appeal Court visited Guram Tavartkiladze Teaching Universuty.
Initially, the guests visited the Library, saw the material and technical base, laboratories of HEI and met the Rector of Guram Tavartkiladze Teaching University.
The subject of the meeting was the future plans for cooperation that can be carried out between two orgamizations and be mutually beneficial and interesting.
The fisrt step towards future cooperation has been made _ the first public lecture will be devilered at Guram Tavartkiladze Teaching University for Law students on December 17, 2013.