2017 წლის 13-17 მარტს Erasmus+ KA107 მობილობის პროექტის ფარგლებში გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ორი წარმომადგენელი: რექტორის მოადგილე, პროფესორი მაია უკლება და საერთაშორისო ურთიერთობის განყოფილების ხელმძღვანელი, პროფესორი ინგა დიაკონიძე საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდნენ პარტნიორ ინჰოლანდის უნივერსიტეტში (ნიდერლანდები). საქმიანი შეხვედრები შედგა ინჰოლანდის უნივერსიტეტის როტერდამის, ჰაარლემისა და ჰააგის სკოლებში, დაისახა და განისაზღვრა შემდომი თანამშრომლობის სფეროები და ეტაპები.
გთსუ-ს პროფესორებმა, Erasmus+KA107 მობილობის პროექტის გაცვლით ლექტორების სტატუსით, ინჰოლანდის უნივერსიტეტში წაიკითხეს შემდეგი სალექციო კურსები: 1. საქართველო, როგორც უნიკალური ტურისტული დესტინაცია (პროფ. მაია უკლება); 2. საქართველო - კულტურული იდენტობა და ევროინტეგრაცია (პროფ. ინგა დიაკონიძე).
2017 წლის აპრილსა და სექტემბერში იგეგმება ინჰოლანდის უნივერსიტეტის პროფესურისა და ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა საპასუხო ვიზიტი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში.
შეგახსენებთ, რომ ამავე Erasmus+ KA107 გაცვლითი პროექტის ფარგლებში, ინჰოლანდის უნივერსიტეტში ერთი სასწავლო სემესტრით იმყოფება გთსუ-ს ოთხი სტუდენტი.
პროექტი ითვალისწინებს სტუდენტებისა და პროფესორების საერთაშორისო მობილობას 2017-2018 სასწავლო წელსაც.

Inholand University hosted Georgian Professors
Last week, on the framework of the mobility project Erasmus + KA107 two representatives of Guram Tavartkiladze Teaching University, Deputy Rector, Professor Maya Ukleba and the head of the International Relations department, Professor Inga Diakonidze were on business trip in partner Inholand University (Netherlands) . Business meetings were held in Inholand University, Rotterdam, Hague and Haarlem schools. There were determined and outlined the further cooperation and stages.
Guram Tavartkiladze Teaching University Professors in this mobility project Erasmus+KA107 conducted lecture courses as the exchange lecturers status in Inholand University "Georgia as a unique tourist destination" (Professor Maya Ukleba) and "Georgia - cultural identity and European integration" (Professor Inga Diakonidze).
In April and September, 2017 is planned the reciprocal visit of Inholand University administration and academic staff at Guram Tavartkiladze Teaching University.
We remind you that on the framework of this exchange project Erasmus+ KA107 four GTTU students were in Inholand University for one semester.
The project envisages the international mobility of students and professors in the 2017-2018 academic years.