2019 წლის 15 ნოემბერს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტში სტუდენტებისათვის საჯარო ლექცია ჩატარდა.
საჯარო ლექციას უძღვებოდა მრავალპროფილიანი ტურისტული კომპანია „აღმოაჩინე საქართველოს“ დამფუძნებელი დირექტორი ნინა კეკელიძე.
„მე მინდა და მესმის შენი“. ასეთი იყო ლექციის სახელწოდება, რომელმაც სრული ანშლაგით ჩაიარა და სტუდენტების დიდი ინტერესი გამოიწვია.
ემოციური ინტელექტი - გზა პირადი და პროფესიული წარმატებისაკენ. თვითცნობიერება, თვითრეგულაცია, ემპათია, სოციალური უნარები და მოტივაცია - ეს ის ძირითადი თემებია, რომელთა შესახებაც ისაუბრეს საჯარო ლექციაზე.
დაისვა მრავალი შეკითხვა: ვინ ვარ მე? რა მინდა და რა არ მომწონს? რას ვაკეთებ იმისათვის, რომ ვიყო ზუსტად ისეთი როგორიც მე მინდა რომ ვიყო? რამდენად სწორად მივყვები ჩემს მიერ არჩეული ცხოვრების მიზანს? და გაეცა ამომწურავი პასუხები.
ეს დღე იმითაც იყო აღსანიშნავი, რომ გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და მრავალპროფილიან ტურისტულ კომპანია „აღმოაჩინე საქართველოს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და „აღმოაჩინე საქართველოს“ დამფუძნებელმა დირექტორმა ნინა კეკელიძემ.
მემორანდუმი ითვალისწინებს ერთობლივი პროგრამების დაგეგმვასა და განხორციელებას, რომელიც მიმართული იქნება სამეცნიერო კვლების, საგანმანათლებლო საქმიანობისა და სტუდენტების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობისაკენ, აგრეთვე სტუდენტთა პრაქტიკასა და სხვადასხვა აქტივობებს.

Memorandum of Mutual Cooperation was signed with multi-profile travel company
On November 15, 2019, a public lecture was held for Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University students.
The public lecture was delivered by Nina Kekelidze, Founding Director of Multi profile Tourism Company “Discover Georgia”.
"I want and I understand you." Such was the title of the lecture, which was conducted successfully and caused a great interest among the students.
Emotional intelligence - the path to personal and professional success. Self-awareness, self-regulation, empathy, social skills, and motivation - these are the main topics that were discussed at the public lecture.
Many questions were asked: Who am I? What do I want and what I do not like? What am I doing to be exactly what I want to be?
How well do I follow the purpose of my chosen life? And comprehensive answers were given.
This day also was remarkable that the Memorandum of Mutual Cooperation was signed between Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and multi-profile travel company “Discover Georgia”.
The Memorandum of Mutual Cooperation was signed by the Rector of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili and the Founding Director of "Discover Georgia" Nina Kekelidze.