2023 წლის 1 თებერვალს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა გრიგოლ კალანდაძემ და კვლევების ხელშეწყობის ცენტრის უფროსმა, პროფესორმა ზოია ადამიამ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში "Erasmus+"-ის ინსტიტუციური განვითარების მე-3 მიმართულების (სტრუქტურული რეფორმების პროექტები) ფარგლებში დაგეგმილი პროექტის პრეზენტაცია მოაწყვეს.
კონსორციუმში ჩართულია საქართველოს, საბერძნეთის, უკრაინის, გერმანიისა და ირლანდიის სხვადასხვა უნივერსიტეტი, ასევე უკრაინის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო.
პროექტის განხილვის შემდგომ მიღებულ იქნა გადაწყვეტილება, რომ კონსორციუმის საქმიანობაში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროც ჩაერთვება.

On February 1, 2023, Grigol Kalandadze, Head of the International Relations Service of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, and Professor Zoya Adamia, Head of the Research At the Ministry of Education and Science of Georgia, Promotion Center presented the project that was envisioned for the third direction of institutional growth of "Erasmus+" (structural reform projects). arranged.
Several institutions from Georgia, Greece, Ukraine, Germany, and Ireland are a part of the consortium, as is the Ukrainian Ministry of Education and Science.
Following the project's discussion, it was agreed that the Georgian Ministry of Education and Science would participate in the consortium's activities.