2019 წლის 25 მაისს კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტთა მეშვიდე საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის მონაწილეებს უმასპინძლა.
კონფერენციაზე რამდენიმე სექცია მუშაობდა: საერთაშორისო ურთიერთობები, ჟურნალისტიკა, ირანისტიკა, სამართალი, მედიცინა, ბიზნესი (ეკონომიკა, ფინანსები და ტურიზმი), მევენახეობა-მეღვინეობა.
საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილსის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები ნინო კურტანიძე, მარი დოთიაშვილი, გიორგი გალუსტიანი, ნინო იორამაშვილი და ნინო შაშიაშვილი.
- ნინო კურტანიძე - „ციფრული ეკონომიკა - მომავლის ეკონომიკა“;
- ნინო იორამაშვილი - „მიგრაცია, რომელიც სამშობლოდან იწყება“;
- ნინო შაშიაშვილი - „საქართველოს სავაჭრო პოლიტიკა და ევროკავშირთან თავისუფალი ვაჭრობის შესახებ ხელშეკრულება, რეალობა და მომავალი“.
- გიორგი გალუსტიანი - „საგადასახადო სამართალდარღვევა, „ქმედებისა თუ უმოქმედობის“ ობიექტური და სუბიექტური შემადგენლობის თაობაზე“;
- მარი დოთიაშვილი - „საგადასახადო შეცდომა, არცოდნა და კეთილსინდისიერი გადასახადის გადამხდელის ცნება“.
გთუნელბმა კონფერენციაზე ღირსეულად წარმოაჩინეს თავი და ორ ნომინაციაში „აქტუალური თემა“ და „საუკეთესო პრეზენტაცია“ სამახსოვრო სერტიფიკატებიც დაიმსახურეს.

On May 25, 2019, Caucasus International University hosted participants of the seventh International Scientific Conference of Bachelor's, Master's and Doctorate Students.
Several sections worked on the conference: International Relations, Journalism, Iranian studies, Law, Medicine, Business (Economics, Finance and Tourism), Viticulture and Winemaking.
Students of Guram Tavartkiladze Teaching University Nino Kurtanidze, Mari Dotiashvili, Giorgi Galustiani, Nino Iormamashvili and Nino Shashiashvili participated in the International Conference.
• Nino Kurtanidze - "Digital Economics – The Economics of the Future";
• Nino Iormamashvili – “Migration, which starts from the Motherland";
• Nino Shashiashvili - "Georgia's Trade Policy and Free Trade Agreement with EU, Reality and Future".
• Giorgi Galustiani - “Tax offense," the action or inaction of the "objective and subjective composition of matter";
• Mari Dotiashvili - "Tax Error, Understanding and Concept of Good Faith Taxpayer".
GTUNI studemts was presented with dignity at the conference and awarded memorable certificates in two nominations "Actual Theme" and "Best Presentation".