ნებისმიერ ორგანიზაციას აუცილებლად სჭირდება წარმატებული ლიდერი, რომელსაც შეუძლია კომპანიის თანამშრომლების მოტივაციის, ნდობის, პროდუქტიულობისა და შემოქმედებითობის გაზრდა; ასევე ინდივიდუალური და გუნდური მუშაობის დონის ამაღლება.
ცოტა ხნის წინ, კოვენტრის(გაერთიანებული სამეფო) უნივერსიტეტის ორგანიზებით, განხორციელდა პროექტი ერთობლივი ონლაინ საერთაშორისო სწავლა - Collaborative Online International Learning (COIL) - „ლიდერობა და ხალხის მოტივირება“.
აღნიშნულ პროექტში გაერთიანებული სამეფოს, საქართველოს, შვეიცარიის, გერმანიიის, საფრანგეთის, ბელგიის, პოლონეთის, დანიის, განასა და ვიეტნამის წარმომადგენლები იღებდნენ მონაწილეობას.
პროექტს რამდენიმე უმაღლესი სასწავლებლის ლიდერი ჰყავდა: Dr. Fouad Alame – ALAME; Prof. Fred Lemke – Vlerick Business School; Dr. Alexandre Metreveli – Coventry University; Mrs. Mary Crossan – Coventry University; Prof. Sofo Tevdoradze – Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University; Mr. Peter Waring Lei – IBA International Business Academy; Ms. Camille Smith-Tardy - MADE iN Sainte-Marie Lyon; Dr. Iana Okhrimenko – Lazarski University; Mrs. Maren Hartstock – University of Bremen; Dr. Piyya Muhammad Rafi-ul-Shan – Cardiff Metropolitan University.
ლიდერთა შორის იყო სოფიკო თევდორაძე - პროფესორი, ტურიზმის საბაკალვრო პროგრამის ხელმძღვანელი, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი სასწავლო პროცესის მიმართულებით.
პროექტის ფარგლებში, მონაწილეებს მიეცათ შესაძლებლობა, გაცნობოდნენ იმ ძირითად მახასიათებლებს, რომელთა დახმარებითაც შესაძლებელია შთამაგონებელი ლიდერის ფენომენის ჩამოყალიბება. თეორიული ნაწილის გარდა, პროექტის მონაწილეებს პრაქტიკული დავალების შესრულებაც მოუხდათ.
სხენებულ პროექტში საქართველოდან მხოლოდ გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტები იღებდნენ მონაწილეობას - ლიკა კახუაშვილი, მარიამ ძირკვაძე, ნინო ჯანაშვილი, თათია უნერმარკი და გიორგი ადამაშვილი.

Any organization definitely needs a successful leader who can increase the motivation, trust, productivity and creativity of the company's employees; As well as raise the level of individual and teamwork.
The University of Coventry, UK, recently launched the Collaborative Online International Learning (COIL) project "Leadership and Motivating People".
Representatives of the United Kingdom, Georgia, Switzerland, Germany, France, Belgium, Poland, Denmark, Ghana and Vietnam participated in the project.
The project had leaders from several higher education institutions: Dr. Fouad Alame - ALAME; Prof. Fred Lemke - Vlerick Business School; Dr. Alexandre Metreveli - Coventry University; Mrs. Mary Crossan - Coventry University; Prof. Sofo Tevdoradze - Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University; Mr. Peter Waring Lei - IBA International Business Academy; Ms. Camille Smith-Tardy - MADE in Sainte-Marie Lyon; Dr. Iana Okhrimenko - Lazarski University; Mrs. Maren Hartstock - University of Bremen; Dr. Piyya Muhammad Rafi-ul-Shan - Cardiff Metropolitan University.
In the field of educational process, Sofiko Tevdoradze - Professor, Head of the Undergraduate Program in Tourism, Vice-Rector of the Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University - was one of the leaders.
Participants were given the opportunity to learn about the key characteristics that can aid in the development of an inspiring leader phenomenon as part of the project. The project participants had to complete a practical task in addition to the theoretical portion.
Lika Kakhuashvili, Mariam Dzirkvadze, Nino Janashvili, Tatia Unmark, and Giorgi Adamashvili were the only students from Georgia's Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University who took part in the project.