2019 წლის 18 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტი ოპერისა და ბალეტის მოყვარულთა ახალგაზრდულ კლუბ „ლატავრას“ წევრებს მასპინძლობდა.
სტუმრები მიიღო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა.
„ლატავრას“ კლუბის წევრებმა ლალი ჯგერენაიამ და ზურაბ იაშვილმა ოპერის საოცარ და იდუმალ სამყაროში ამოგზაურეს სტუდენტები და რამდენიმე ცნობილი ოპერიდან მუსიკალური ნომრებიც კი მოასმენინეს ახალგაზრდებს.
სტუდენტებთან შეხვედრას ესწრებოდნენ თბილისის ოპერისა და ბალეტის სახელმწიფო თეატრის საერთაშორისო და საზოგადოებასთან ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი რუსუდან მაცაბერიძე, საერთაშორისო და საზოგადოებასთან ურთიერთობების დეპარტამენტის კოორდინატორი მაია სამნიაშვილი, თეატრის არქივის ხელმძღვანელი ზურაბ ბუაძე და ვიდეო სტუდიის ხელმძღვანელი გრიგოლ ჩიგოგიძე.
ახალგაზრდული კლუბის მიზანია, ხელი შეუწყოს ახალგაზრდებში ხელოვნებისადმი ინტერესის გაღრმავებასა და სამოქალაქო პასუხისმგებლობის განვითარებას.

On March 18, 2019, Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University hosted the members of Opera and Ballet Lovers Youth Club "Latavra".
The guests were welcomed by the University Rector, Professor Giorgi Matiashvili.
Members of "Latavra" Club Lali Jgerenaia and Zurab Iashvili travel the students in the amazing and mysterious world of opera and let them listen to several well-known musical numbers from the opera.
The meeting was attended by the Director of International and Public Relations Department of Tbilisi Opera and Ballet State Theater Rusudan Matsaberidze, coordinator of international and public relations department Maia Samniashvili, head of the theater archive Zurab Buadze and head of video studio Grigol Chigogidze .
The aim of the Youth Club is to encourage interest in art in youth and the development of civil responsibility.