მიმდინარე წლის 22 აპრილიდან საქართველოს საუნივერსიტეტო სპორტის ფედერაცია, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით, ატარებს სტუდენტური უმაღლესი ლიგის თამაშებს ფუტსალში საქართველოში აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლების გუნდებს შორის.
გუშინ, 1 ივლისს, ნახევარფინალურ მატჩში ერთმანეთს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტისა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდები დაუპირისპირდნენ.
ნახევარფინალური მატჩი ძალზედ საინტერესო, დაძაბულ ვითარებაში წარიმართა. ბოლო წუთამდე ანგარიში თანაბარი იყო - 1 : 1. არავინ იცოდა, ვის გაუმართლებდა ფორტუნა.
მატჩის ბოლო წუთზე კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ფეხბურთელებმა შეძლეს და გამარჯვების გოლიც გაიტანეს.
გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდს 3-4 საპრიზო ადგილისათვის მოუწევს ბრძოლა და მისი მეტოქე სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდი იქნება.
პირველი საპრიზო ადგილისათვის კი ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საფეხბურთო გუნდები დაუპირისპირდებიან.

Since April 22, Georgian University Sports Federation, with the support of the Ministry of Education, Science and Culture of Georgia conducts student supreme League Games in Futsal, between accredited higher education institutions teams of Georgia.
Yesterday, on July 1, in the semi-final match Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University and Caucasus International University football teams confronted with each other.
The semi-final match was very interesting and tense. Until the last minute the score was equal - 1: 1. Nobody knew who was lucky.
At the end of the match, the players of the Caucasus International University were able to score the goal.
Football Team of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University will have to fight for the 3-4 place and his rival will be the team of Sokhumi State University.
For the first place, Iv. Javakishvili Tbilisi State University and Caucasus International University football teams will compete against each other.