2023 წლის მაისის თვეში გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტში, GTUNI-ს კვლევითი ხელშეწყობის ცენტრის უფროსის, პროფესორ - ზოია ადამიას ინიციატივით, სტუდენტური სამეცნიერო კლუბი ჩამოყალიბდა. აღნიშნულ კლუბს მენტორობას გაუწევს ქალბატონი ზოია ადამია. ხოლო უხელმძღვანელებენ GTUNI-ს სტუდენტები: ლევან ყაულაშვილი, კახა გრიგოლია, ლიკა ბაგაშვილი.
სტუდენტური სამეცნიერო კლუბის მიზნებია:
- სამეცნიერო სივრცეში სტუდენტების ჩართულობა, წერილობითი უნარ-ჩვევების დაუფლება და სამეცნიერო ნაშრომების კომპეტენტური პრეზენტაცია;
- ახალგაზრდა იურისტების, ეკონომისტების, ფსიქოლოგების, ჟურნალისტების, ფილოლოგების და ა.შ. ტრენინგებისა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა;
- ახალგაზრდა პროფესიონალების გაერთიანება საერთო ინტერესის საფუძველზე;
- კლუბი განახორციელებს აკადემიური განვითარების პროგრამებს სტუდენტებისთვის ისეთ სფეროებში, როგორიცაა მეცნიერება, სწავლება, ასევე დაეხმარება მათ მიიღონ მონაწილეობა სამეცნიერო პროექტებში.
სტუდენტური სამეცნიერო კლუბი მუშაობის განახორციელებს ღია ლექციების, ვებინარების, მრგვალი მაგიდის, დებატების და საქმიანი თამაშების, ასევე აკადემიური საქმიანობის შესახებ კონსულტირების ფორმატში.
სტუდენტური სამეცნიერო კლუბი ღიაა ყველასთვის: მათთვისაც, ვისაც, უბრალოდ, აინტერებს მეცნიერება და სურს, გამოსცადოს საკუთარი თავი მეცნიერის როლში, ასევე მათთვის, ვინც უკვე იცის, რომ მომავალში სურს საქმის პროფესიონალურად კეთება.

In the month of May 2023, at Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, on the initiative of Professor Zoya Adamia, head of GTUNI Research Promotion Center, a student scientific club was formed. The said club will be mentored by Mrs. Zoya Adamia. and will be led by GTUNI students: Levan Kaulashvili, Kakha Grigolia, and Lika Bagashvili.
The goals of the student science club are:
- Involvement of students in the scientific space, mastery of writing skills, and competent presentation of scientific works;
- Promotion of training and professional development for young lawyers, economists, psychologists, journalists, philologists, and others;
- Unification of young professionals based on common interests;
- The club will implement academic development programs for students in areas such as science and teaching and help them participate in scientific projects.
The student scientific club will work in the format of open lectures, webinars, round tables, debates, business games, and consulting on academic activities.