მიმდინარე წლის 13 მარტს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი გრიგოლ კალანდაძე და კვლევების ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელი, პროფესორი ზოია ადამია, ლატვიის რესპუბლიკის საელჩოში, საქართველოში სტუმრად მყოფი ლატვიური უნივერსიტეტების წარმომადგენელთა პრეზენტაციას დაესწრნენ.
ღონისძიება გახსნა საქართველოში ლატვიის რესპუბლიკის სრულუფლებიანმა და საგანგებო ელჩმა, ქალბატონმა ედიტე მედნემ.
შეხვედრის მიზანი იყო, დამსწრე საზოგადოებისთვის მიეწოდებინათ ინფორმაცია ლატვიის რესპუბლიკაში საქართველოს მოქალაქეების საგანმანათლებლო და კვლევითი შესაძლებლობების თაობაზე.
ღონისძიებაში მონაწილეობას იღებდა ტურიბას უნივერსიტეტის(ლატვია, რიგა) წარმომადგენელი, ქალბატონი აიევა ტუმასე, რომელიც აღნიშნული ღონისძიების დასრულების შემდგომ GTUNI-ის ესტუმრა.
ვიზიტის ფარგლებში ქალბატონი აიევა ტუმასე შეხვდა უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ გიორგი მათიაშვილს, კანცლერს ელი ელისაშვილს და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს გაცვლითი პროგრამების, სამომავლო გეგმების, პერსპექტივებისა და ერთობლივი საგანმანათლებლო აქტივობების თაობაზე.

On March 13 of this year, Grigol Kalandadze, Head of the International Relations Service of Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, and Professor Zoia Adamia, Head of the Research Promotion Center, attended the presentation of visiting representatives of Latvian universities at the Embassy of the Republic of Latvia in Georgia.
The event was opened by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to Georgia, Mrs. Edite Medne.
The purpose of the meeting was to provide the present public with information about the educational and research opportunities available to Georgian citizens in the Republic of Latvia.
The representative of Turiba University (Latvia, Riga), Mrs. Ayeva Tumase, participated in the event and visited GTUNI after the end of the said event.
Within the framework of the visit, Mrs. Ayeva Tumase met with the rector of the university, Professor Giorgi Matiashvili, Chancellor Eli Elisashvili, and representatives of the administration.
At the meeting, the parties talked about exchange programs, plans, perspectives, and joint educational activities.