2023 წლის 26 მაისს, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს, საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის დამოუკიდებლობის დარბაზში, ხელი მოეწერა ,,ახალგაზრდობის თანხმობის აქტს’’, რომელიც მხარს უჭერს ევროპულ ღირებულებებს.
დოკუმენტში ასახულია ახალგაზრდების კონსოლიდაცია გარკვეული პრინციპების და ევროპული ღირებულებების გარშემო.
თანხმობის აქტი მხარს უჭერს ევროპული ინტეგრაციის პროცესს.
აქტს ხელი მოაწერეს სხვადასხვა უნივერსიტეტების სტუდენტური თვითმმართველობების პრეზიდენტებმა. სიამაყით გაცნობებთ, რომ დოკუმენტს ხელი მოაწერა GTUNI-ს თვითმმართველობის პრეზიდენტმა - ლევან ყაულაშვილმა.
გარდა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა, აქტს ხელი მოაწერეს ახალგაზრდული ორგანიზაციების ხელმძღვანელებმა და წარმატებულმა ახალგაზრდებმა.
,,ახალგაზრდობის თანხმობის აქტის” მიღებით, ქართველი ახალგაზრდები მტკიცე მხარდაჭერას უცხადებენ საქართველოს ევროპულ და ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესს.

On May 26, 2023, the Independence Day of Georgia, in the Independence Hall of the National Library of the Parliament of Georgia, the "Youth Consent Act" was signed, which supports European values.
The document describes the consolidation of young people around certain principles and European values.
The Act of Consent aids in the integration of Europe.
The presidents of numerous university student self-governments signed the legislation. We are pleased to let you know that the paper was signed by Levan Kaulashvili, president of the GTUNI self-government.
By adopting the "Act of Youth Consent", Georgian youth strongly support the process of European and Euro-Atlantic integration of Georgia.