გთსუ განათლების მე–3 საერთაშორისო გამოფენაზე
2013 წლის 15–16 თებერვალს „ექსპო ჯორჯიას“ მე–11 პავილიონი უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლებისა და სტუდენტური სერვისების მე–3 საერთაშორისო გამოფენის მონაწილეებს მასპინძლობდა.
გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო როგორც სახელმწიფო, ასევე კერძო უმაღლესი და პროფესიული სასწავლებლები, აგრეთვე საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციები, რომელთა ძირითადი მიზანია საგანმანათლებლო სექტორის ხელშეწყობა და განვითარება.
განათლების გამოფენის ფარგლებში გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი წარმოდგენილი იყო უმაღლეს სასწავლებელში მოქმედი ფაკულტეტებით და შესაბამისი თემატური ფოტო, ვიდეო თუ ვიზუალური საგამოფენო მასალებით.
გამოფენის მიმდინარეობის პერიოდში დაინტერესებულ დამთვალიერებელს შესაძლებლობა ჰქონდა, მიეღო დაწვრილებითი ინფორმაცია და პასუხები მისთვის საინტერესო კითხვებზე.

GTTU at the Third International Education Fair
On February 15-16, 2013 ‘Expo Georgia’ in pavilion 11 hosted the participants of the third International Education Fair.
The participants were state and private higher educational and vocational institutions, international and donor organizations that aim at promoting educational sector.
GTTU was represented on the fair by the audio, video, photo and other visual materials describing the work and life of the faculties: Business Administration, Law and Social Sciences.
Potential applicants and other interested people could get detailed information about the university.