2024 წლის 10 და 11 ოქტომბერს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს ასოცირებული პროფესორი, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი გრიგოლ კალანდაძე და ენებისა და კულტურის ქართულ-უკრაინული ინსტიტუტის ხელმძღვანელი, პროფესორი ზოია ადამია ონლაინ დაესწრნენ “Erasmus+”-ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტ „STEM4Humanities“-ის შეხვედრას, რომელიც საბერძნეთის ქალაქ ათენში გაიმართა მეტროპოლიტენის კოლეჯის მასპინძლობით.
ესწრებოდნენ პროექტის კონსორციუმის მონაწილეები შემდეგი ინსტიტუციებიდან: მაცერატას უნივერსიტეტი (იტალია; პროექტის კოორდინატორი), მეტროპოლიტენის კოლეჯი (საბერძნეთი), ივან ფრანკოს სახელობის ლვოვის უნივერსიტეტი (უკრაინა), “Innovation Hive” (საბერძნეთი), ლილის უნივერსიტეტი (საფრანგეთი), მიკოლო რომერიოს სახელობის უნივერსიტეტი (ლიეტუვა), ვროცლავის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი (პოლონეთი).
შეხვედრაზე პარტნიორებმა განიხილეს პროექტის მე-2 სამუშაო პაკეტის აქტივობებში არსებული პროგრესი და მიმდინარე აქტივობები და ასევე დაგეგმეს მე-3 სამუშაო პაკეტის აქტივობების სამუშაო პროცესი.
დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ. მიუხედავად ამისა, აქ არსებული ხედვები და აზრები მხოლოდ ავტორ(ებ)ის მიერ არის გამოთქმული და შესაძლოა, არ დაემთხვეს ევროკავშირის ან ან “Erasmus+“-ის ეროვნული სააგენტო “INDIRE”-ს ხედვებსა და აზრებს. არც ევროკავშირი და არც ევროპის განათლებისა და არც გრანტის გამცემი მხარე არ აგებენ პასუხს აღნიშნულ ხედვებსა და აზრებზე. 2023-1-IT02-KA220-HED-000164647

Another meeting within the framework of the STEM4Humanities project
On October 10 and 11, 2024, Head of the International Relations Department, Associate Professor Grigol Kalandadze and Head of Georgian-Ukrainian Institute of Languages and Cultures, Professor Zoia Adamia attended the meeting within the framework of the Erasmus+ CBHE STEM4Humanities project through the online format.
The meeting was held in Athens, Greece and Mitropolitiko College Anoymi Ekpaideytiki Etairia was hosting it. The representatives of Mitropolitiko College Anoymi Ekpaideytiki Etairia (Greece), Ivan Franko National University of Lviv (Ukraine), Organization “Innovation Hive” (Greece), Universite de Lille (France), Mykolo Romerio Universitetas (Lithuania), Politechnika Wroclawska (Poland) were attending the meeting as well.
Partners discussed the progress achieved with regard to implementing Work Package 2 activities and planned Work Package 3 activities process.
Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the National Agency Erasmus+ INDIRE. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them. 2023-1-IT02-KA220-HED-000164647