დღეს, 18 ივლისს, სტუდენტური საკალათბურთო ლიგის გამარჯვებულის გამოსავლენად, ფინალური სერიის მეორე შეხვედრა გაიმართა.
ფინალური სერიის პირველი შეხვედრის მოგების შემდეგ, დღევანდელი დღე ჩვენი უნივერსიტეტის საკალათბურთო გუნდისათვის კვლავაც წარმატებული აღმოჩნდა.
ჩვენმა კალათბურთელებმა ამჯერადაც შესანიშნავად ჩაატარეს ეს შეხვედრა და საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის გუნდი დამაჯერებელი ანგარიშით 75:60 დაამარცხეს და სტუდენტური ლიგის გამარჯვებულის ტიტულიც მოიპოვეს.
სტუდენტური ლიგის საუკეთესო მოთამაშედ ჩვენი უნივერსიტეტელი ირაკლი ჯებაშვილი დასახელდა.
სტუდენტური ლიგის ჩემპიონობასთან ერთად გთსუ-ის გუნდმა ,,ა" ლიგის საგზური მოიპოვა და მომავალ, 2021-2022 წლების, სეზონში კალათბურთის ეროვნული ფედერაციის მიერ ორგანიზებულ პროფესიულ საკალათბურთო ტურნირში მიიღებს მონაწილეობას.
გთუნ-ის გუნდი ,,ა" ლიგაში მონაწილეობისთვის კალათბურთის განვითარების სახელმწიფო ფონდიდან 70 000 ლარის ოდენობით დაფინანსებას მიიღებს და მომდევნო სეზონისთვის სუპერლიგაში გადასვლის შანსი ექნება.

Congratulations, our boys are the winners of the Student Basketball League
Today, on July 18, the second match of the final series was held to reveal the winner of the Student Basketball League.
After winning the first match of the final series, today was still a successful day for our University basketball team.
Our basketball players had a great match this time as well and defeated the team of the Georgian State University of Physical Education and Sports with a convincing score of 75:60 and won the title of the winner of the Student League.
Irakli Jebashvili from our university was named the best player of the student league.
Along with the championship of the Student League, GTTU team has won a trip to the "A" League and will take part in the professional basketball tournament organized by the National Basketball Federation in the next season, 2021-2022.
GTTU team will receive 70,000 GEL funding from the State Basketball Development Fund to participate in the “A” League and will have a chance to move to the Super League next season.