2018 წლის 17 აპრილს გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესისა და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის ფინანსების სპეციალობის სტუდენტებისათვის საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურში მორიგი გასვლითი სემინარი ჩატარდა.
პრაქტიკული ტურის ფარგლებში სტუდენტები ადგილზე გაეცნენ საბაჟო-საგადასახადო საქმიანობის, ოპერაციების, წესებისა და მოქმედებების პრაქტიკულ ასპექტებს; უშუალო მონაწილეობა მიიღეს საზღვრის გადაკვეთის შემთხვევაში საქონლის დათვალიერების, შემოწმებასა და გაფორმების ოპერაციებში, გადასახადების გაანგარიშებასა და დეკლარირებაში.
სტუდენტური ტური მთელი დღე გაგრძელდა და მოიცავდა „სადახლოს“ საბაჟო გამშვები პუნქტის, თბილისის საბაჟო ტვირთების გაფორმების ეკონომიკური ზონის, თბილისის შემოსავლების სამსახურის სერვისცენტრის საქმიანობის გაცნობასა და პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებას.

On April 17, 2018 the next round of seminar was held at the Revenue Service of the Ministry of Finance of Georgia for Guram Tavartkiladze Tbilisi Teaching University, Business and Social Sciences Faculty, Finance Specialties students.
Within the framework of the practical tour the students were acquainted with the customs-duty activities, practical aspects of operations, rules and actions; Directly participated in the case of crossing border, examination of goods, inspection and execution operations, tax calculation and making declarations.
Student tour continued all day and included the introduction of "Sadakhlo" customs checkpoint, Tbilisi Customs Cargo Registration Economic Zone, activities of Tbilisi Revenue Service and elaboration of the practical skills.