2016 წლის 20 მაისს, საქართველოს ფინანსთა მინისტრმა, პროფესორმა ნოდარ ხადურმა ის სტუდენტები დააჯილდოვა, რომლებმაც საქართველოს დამოუკიდებლობის აღდგენის 25 წლისთავისადმი მიძღვნილი ღონისძიებების ფარგლებში, მონაწილეობა მიიღეს ფინანსთა სამინისტროს გამოცხადებულ კონკურსში თემაზე: „საქართველოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმები და პოლიტიკა".
სტატიები შეირჩა კონკურსის შედეგად. საუკეთესო სტატიის შესარჩევად კონკურსში 34 სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლის 124 სტუდენტი იღებდა მონაწილეობას.
ამ დღეებში საქართველოს ფინანსთა სამინისტროსა და ფინანსთა სამინისტროს აკადემიის ორგანიზებით გამოცხადებული კონკურსის ფარგლებში დაიბეჭდა სტატიათა კრებული „საქართველოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმები და პოლიტიკა".
გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის ბაკალავრიატის სწავლების დღეს უკვე მეოთხე კურსის სტუდენტმა ნათია მჟავიამ საუკეთესო სტატიისათვის თემაზე „საქართველოს პირველ რესპუბლიკაში განხორციელებული ეკონომიკური რეფორმები და პოლიტიკა“ სერტიფიკატი დაიმსახურა და, შესაბამისად, მისი ნაშრომი კრებულშიც მოხვდა.

On May 20, 2016, Georgian Finance Minister, Professor Nodar Khaduri awarded students, who participated in the Finance Ministry announced contest: “The economic reforms and policies implemented in the first Georgian Republic” which was dedicated to the 25th anniversary event.
Articles were selected through the competition. In the selection of the best articles the competition were participated by the 124 students from the 34 different universities. These days on the frame work of the announced competition of the Ministry of Finance and the Finance Ministry Academy organization was published the collection of articles “The economic reforms and policies implemented in the first Georgian Republic”.
Guram Tavartkiladze Teaching University Business Administration Faculty Bachelor Degree fourth year student Natia Mzhavia deserved a certificate for the best article on the topic “The economic reforms and policies implemented in the first Georgian Republic”, therefore her work was published in the collection of articles.