2025 წლის 28 თებერვალს საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს ვიცე-რექტორი სასწავლო პროცესის მართვის მიმართულებით, პროფესორი სოფიკო თევდორაძე, სამართლისა და პოლიტიკის სკოლის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი თათია დოლიძე, სტუდენტებთან და კურსდამთავრებულებთან ურთიერთობისა და კარიერული მხარდაჭერის სამსახურის უფროსი მათე წულაია და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსი დავით დონღვანი 2024-2025 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის მობილობით გადმოსულ სტუდენტებს შეხვდნენ.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა მობილობით გადმოსული სტუდენტებისთვის უნივერსიტეტის აკადემიურ პროცესთან დაკავშირებული ადმინისტრაციული და აკადემიური რეგისტრაციის, მატერიალურ-ტექნიკური რესურსებით სარგებლობის, გაცვლით პროგრამებში მონაწილეობის, მიღებული განათლებისა და კრედიტების აღიარების, შეფასების სისტემისა და ფორმის, პერიოდული გამოკითხვის, გამოცდის ჩატარების, აღდგენის, დამატებითი გამოცდის, საგნის განმეორებითი გავლის, პრაქტიკის ობიექტების, საბაკალავრო ან სამაგისტრო ნაშრომის დაცვის წესებისა და რეგულაციების გაცნობას.

On February 28, 2025, Vice-Rector for Study Process, Professor Sopiko Tevdoradze, Dean of the School of Law and Politics, Associate Professor Tatia Dolidze, Head of Student and Alumni Relations and Career Support Service, Mr. Mate Tsulaia, and Head of Information Technology Service, Mr. David Donghvani met with students who were enrolled at GIU on a mobility basis for the spring semester of the 2024-2025 academic year.
The meeting aimed to familiarize new students with the rules and regulations related to the university's academic process, including administrative and academic registration, use of material and technical resources, participation in exchange programs, recognition of acquired education and ECTS, evaluation system and form, periodic surveys, examination, resit, additional examination, retake of a subject, practical activities, and the protection of bachelor's or master's thesis.