დღეს, 27 მარტს, საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს სტუდენტური თვითმმართველობის ინიციატივითa და ჯიუ-ს ადმინისტრაციის მხარდაჭერით, უნივერსიტეტში დასუფთავებისა და გამწვანების აქცია ჩატარდა.
გარემოსდაცვითი პრობლემებისგან პრევენციის მიზნით უმნიშვნელოვანესია თავად საზოგადოების მიდგომა და როლი ამ გლობალური გამოწვევისადმი.
ახალგაზრდებს ამ პრობლემების მოგვარებასთან დაკავშირებით კიდევ უფრო მეტი როლი და პასუხისმგებლობა ეკისრებათ.
საქართველოს საერთაშორისო უნივერსიტეტ ჯიუ-ს სტუდენტები უერთდებიან ყველა იმ წამოწყებას, რომელიც უშუალოდ არის დაკავშირებული მწვანე გარემოსა და ჯანსაღი ცხოვრების წესთან.
სტუდენტებმა და ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა უნივერსიტეტის ეზო და მიმდებარე ტერიტორია დაასუფთავეს და უნივერსიტეტის ეზოში დარგეს ხეები.

Today, on March 27, at the initiative of the Georgian International University GIU Student Self Government and with the support of the GIU administration, a cleanup and greening campaign was held at the university.
In order to prevent environmental problems, the approach and role of society itself towards this global challenge is of paramount importance.
Young people have an even greater role and responsibility in solving these problems.
Students of the Georgian International University GIU join all initiatives that are directly related to the green environment and a healthy lifestyle.
Students and administration representatives cleaned the university yard and the surrounding area and planted trees in the university yard.