წელს კონკურსში რვა უმაღლესი სასწავლებლის რვა გუნდი იღებდა მონაწილეობას.
2013 წლის 25 სექტემბერს სასტუმრო“ რედისონში“ სტუდენტური კონკურსის „ჩემი ბორჯომი“ 2013 წლის გამარჯვებულები გამოვლინდნენ.
ტრადიციულად კონკურსის ავტორი და ორგანიზატორი კომპანია „IDS ბორჯომი საქართველოა“.
პროექტი მიზნად ისახავს სტუდენტების წახალისებას და მათთვის თეორიულ ცოდნასთან ერთად პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავების შესაძლებლობის მიცემას.
კონკურსის პირველ ეტაპზე სტუდენტებმა ალექს ჩიქოვანის ლექციების კურსი - ბრენდინგის საფუძველები მოისმინეს, დაათვალიერეს „ბორჯომის“ ჩამომსხმელი ქარხანა და წარმოების პროცესი, რის შემდეგაც მარკეტინგული დავალება მიიღეს: კონკურსის მონაწილეებს „IDS ბორჯომი საქართველოს“ 2014 წლის სარეკლამო კამპანია უნდა მოეფიქრებინათ.
წელს კონკურსში რვა უმაღლესი სასწავლებლის რვა გუნდი იღებდა მონაწილეობას: ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი, თავისუფალი უნივერსიტეტი, კავკასიის უნივერსიტეტი, აგრარული უნივერსიტეტი, შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტი და საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა უნივერსიტეტი.
სტუდენტური კონკურსის „ჩემი ბორჯომი“ 2013 წლის გამარჯვებულნი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტის სტუდენტები(სალომე კაპანაძე, სალომე ასლანიკაშვილი, ნინო მჭედლიშვილი, ლიკა გოქაძე, ეკა ფირცხალაიშვილი) გახდნენ. მეორე ადგილი - ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის, ხოლო მესამე საპრიზო ადგილი - კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებმა დაიკავეს.
ჟიურის წევრები კომპანიის მენეჯმენტი და დამოუკიდებელი სპეციალისტები იყვნენ: ლევან ბაღდავაძე - "IDS ბორჯომი საქართველოს" გენერალური დირექტორის პირველი მოადგილე, ლევან ხუროძე - "IDS ბორჯომი საქართველოს" კომერციული დირექტორი, დავით გელაშვილი - "IDS ბორჯომი საქართველოს" მარკეტინგის დირექტორი, ალექსი ჩიქოვანი - მარკეტოლოგი, კომპანია „ლაივის“ დამფუძნებელი და მთავარი კონსულტანტი, კოტე ბათმანიდი - "რუსთავი 2" გაყიდვების სამსახურის უფროსი, სოფიო ხუნწარია - "არტარეა TV" გენერალური დირექტორი და ვახტანგ ვახტანგიშვილი "CEO, Co-Founder" აღმასრულებელი დირექტორი, პარტნიორი.

In September 25 2013 winners of the students’ competition “My Borjomi” have been awarded at the Hotel “Radisson Blue”
Traditionally, the author and the organizer of the competition has been the company „IDS Borjomi Georgia“.
The project has aimed at inspiring students and providing them with an opportunity to develop practical skills together with theoretical knowledge.
At the first stage of the competition the students have taken the course of lectures by Alex Chikovani – basics of branding, visited the draft plant of “Borjomi” and studied the process of manufacturing Borjomi waters, after which they have received marketing assignment: participants of the competition „IDS Borjomi Georgia“ had to think of advertising campaign for the 2014 year.
This year eight teams from eight different higher schools have participated in the competition: Ilia State University, Guram Tavartkiladze Teaching University, Free University, Caucasus University, Agricultural University, The International Black Sea University, Georgian – American University and the Georgian University of Social Affairs.
The winners of the 2013 students competition “My Borjomi” have become students of Business Administration at the Guram Tavartkiladze Teaching University (Salome Kapanadze, Salome Aslanikashvili, Nino Mchedlishvili, Lika Gokadze, Eka Pitskhalaishvili). The second place was conferred to the Georgian American University, while the third prize winner has become the students of the Caucasus University.
The jury members were the management board of the company and independent professionals: Levan Bagdavadze – first deputy general director of the „IDS Borjomi Georgia,” commercial director of the „IDS Borjomi Georgia“ – Levan Khurodze, Davit Gelashvili – marketing director of the „IDS Borjomi Georgia“, Alex Chikovani – marketeer, founder and the chief consultant of the company “ LIVE“, Kote Batmanidi – head of sales of the “Rustavi 2”, General Director of the “ARTAREA TV” – Sopio Khuntsaria and Mr. Vakhtang, partner and executive director - "CEO, Co-Founder”.