მემორანდუმის ფარგლებში ურთიერთთანამშრომლობის პრიორიტეტული მიმართულებები განისაზღვრა.
2012 წლის 26 დეკემბერს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტსა და საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა გიორგი მათიაშვილმა და საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა დავით ნარმანიამ.
მემორანდუმის თანახმად, ურთიერთთანამშრომლობის ძირითად პრიორიტეტულ მიმართულებებად განისაზღვრა:
- უნივერსიტეტის სტუდენტების პროფესიული პრაქტიკის უზრუნველყოფა სამინისტროსადმი დაქვემდებარებულ სტრუქტურებში;
- უნივერსისტეტის სტუდენტების სტაჟირების უზრუნველყოფა სამინისტროსადმი დაქვემდებარებულ სტრუქტურებში;
- უნივერსიტეტის სტუდენტების ჩართვა სამინისტროს მიერ განხორციელებულ კვლევებში;
- ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისად, საგანმანათლებლო პროგრამებზე გამოხმაურებისა და რეკომენდაციების შემუშავებაში მხარეთა აქტიური მონაწილეობა;
- სამომავლო დასაქმების მიზნით, წარჩინებული სტუდენტების შერჩევა მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.
გარდა ამისა, მხარეები ერთობლივად იზრუნებენ როგორც სტუდენტების, ასევე ახალგაზრდა კადრების კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნობრივი ტრენინგ პროგრამების ორგანიზება–განხორციელების, მიზნობრივი ჯგუფებისათვის სასერტიფიკატო პროგრამების შემუშავების, სათანადო ტექნიკური აღჭურვილობის შემთხვევაში, დისტანციური სწავლების დანერგვა–განვითარებისათვის და ა. შ.
მემორანდუმზე ხელმოწერის შემდგომ სტუმარმა უნივერსიტეტის მატერიალურ–ტექნიკური ბაზა, კრიმინალისტიკის, ასევე ტელე და რადიო, იმიტირებული ბანკის, ტურისტული სააგენტოსა და კონსალტინგური ცენტრის სასწავლო ლაბორატორიები დაათვალიერა.

Common Interests and Future Perspectives
On December 26, 2012 the MoU was signed between the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Guram Tavartkiladze Teaching University.
The signatories to the MoU were Davit Narmania, Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Prof. Giorgi Matiashvili, GTTU Rector.
Within the framework of MoU the main priorities of the partnership are the following:
- To Support the university students’ professional practice in the structural bodies of the ministry.
- To involve university students on the researches carried out by the ministry;
- To actively participate in the recommendations to the educational programs of the university.
- To choose the successful students for future job placement within the framework of Georgian legislation;
Besides, the parties will support the activities for raising the qualification of students as well as young staff: organize special trainings, certified program, introduce distant learning and etc.
After the signing of the MoU, the guest had little excursion around the university. He was much impressed with forensic laboratory, Tele and Radio labs, Mock Bank, tourist agency and consulting Center.