გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტსა და ბიზნესისა და ტექნოლოგიების აკადემიას შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმი ითვალისწინებს განათლების განვითარებისა და პოპულარიზაციის ხელშეწყობას, შრომის ბაზრის მოთხოვნების შესაბამისად კვალიფიციური პირების მომზადებას, ადამიანური რესურსების გაძლიერებასა და სფეროში არსებული კადრების დეფიციტის აღმოფხვრას.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში დაგეგმილია სტუდენტებისთვის/მსმენელთათვის/კურსდამთავრებულთათვის ცოდნის ამაღლების ხელშეწყობა; სტუდენტთა /მსმენელთა პრაქტიკის და სტაჟირების ხელშეწყობა; სტუდენტების/მსმენელების სამართლებრივი მართლშეგნების დონის ამაღლება; დარგობრივი გამოცდილების გაზიარება და პროფესიული უნარ-ჩვევების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა; ერთობლივი ღონისძიებების დაგეგმვა და განხორციელება; დარგობრივ სფეროში მხარეებს შორის არსებული გამოცდილების გაზიარება; „შრომის უსაფრთხოების საკითხებზე“ ინსტრუქტაჟების ჩატარება და დარგობრივი კომპეტენციის ფარგლებში პროგრამების განვითარების ხელშეწყობა.

GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University and the Academy of Business and Technologies have all signed a memorandum of collaboration.
In accordance with the demands of the labor market, qualified individuals will be trained, human resources will be strengthened, and staff shortages in the industry will be eliminated, according to the memorandum.
The following are planned to be promoted within the framework of the memorandum of cooperation: increased knowledge for students and graduates; facilitation of practice and internship for students and graduates; improvement of legal awareness among students and graduates; sharing of industry experience and promotion of the development of professional skills; planning and implementation of joint events; sharing of experience between the parties in the field; conducting instructions on "Labor safety issues" and promoting the development of programs within the field competence.