2022 წლის 26 იანვარს საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ორგანიზებით, ცნობილი ქართველი საზოგადო მოღვაწის არჩილ ჯორჯაძის დაბადებიდან 150 წლისთავისადმი მიძღვნილი სამეცნიერო კონფერენცია ჩატარდა.
კონფერენცია გახსნა საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტმა, აკადემიკოსმა გიორგი კვესიტაძემ.
მოხსენებებით გამოვიდნენ გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი გივი ლობჟანიძე, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი ვაჟა შუბითიძე, ჟურნალისტი თამუნა თაგვაძე და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის დოქტორანტი ანა გვენცაძე.
სამეცნიერო კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის ვიცე-პრეზიდენტი, აკადემიკოსი როინ მეტრეველი, გურამ თავართქილაძის სახელობის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი გიორგი მათიაშვილი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი დავით გურგენიძე და სხვა.

The Georgian National Academy of Sciences, GuramTavartkiladze Tbilis Teaching University, Georgian Technical University, and Caucasus International University held a scientific conference on January 26, 2022, to commemorate the 150th anniversary of the well-known Georgian public figure Archil Jorjadze.
Academician Giorgi Kvesitadze, President of the Georgian National Academy of Sciences, started the conference.
Professor Givi Lobzhanidze, Dean of GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University Faculty of Law, Georgian Technical University Professor Vazha Shubitidze, journalist TamunaTagvadze, and Caucasus International University doctoral student Ana Gventsadze all gave presentations.
The scientific meeting was attended by Vice-President of the Georgian National Academy of Sciences, Academician Roin Metreveli, Rector of GuramTavartkiladze Tbilisi Teaching University, Professor Giorgi Matiashvili, Rector of Georgian Technical University, Professor Davit Gurgenidze, and others.