ქ. თბილისი 28 მარტი 2011 წ.
მეწარმეთა შესახებ საქართველოს კანონის მე–9 მუხლის, გთსუ–ის წესდების მე–5 მუხლის, „უმაღლესი განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის 34-ე მუხლის, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში აკადემიური თანამდებობის დაკავებისათვის კონკურსის ჩატარების წესის 1 მუხლის და აკადემიური საბჭოს სხდომის ოქმი #9–ის ამონაწერის საფუძველზე:
2011 წლის 31 მარტს გამოცხადდეს ღია კონკურსი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის აკადემიური თანამდებობის 4 (ოთხი) წლის ვადით დასაკავებლად, კონკურსის შედეგების დამტკიცების დღიდან.
კონკურსის მონაწილეების საბუთების მიღება იწარმოოს 2011 წლის 02 მაისიდან 2011 წლის 18 მაისის ჩათვლით, ყოველდღიურად შაბათ-კვირის გარდა 10 საათიდან 16 საათამდე. კონკურსი ჩატარდება 2011 წლის 21 ივნისს, საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილება შეიძლება გასაჩივრდეს საუნივერსიტეტო სააპელაციო კომისიაში 3 დღის ვადაში. კონკურსი დასრულდეს და საბოლოო შედეგები გამოქვეყნდეს 2011 წლის 27 ივნისს.
კონკურსის საფუძველზე უნივერსიტეტში არჩეული იქნება 1 აკადემიური პერსონალი: 1 სრული პროფესორი.ბიზნესის ადმინისტრირების ფაკულტეტზე
ინფორმატიკის კათედრაზე
1 სრული პროფესორი - სრული პროფესორის აკადემიური თანამდებობის
დასაკავებლად კონკურსში მონაწილეობისათვის აუცილებელია:
- დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხი;
- სამეცნიერო პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ 6 წლის გამოცდილება;
- მოტივაცია სრული პროფესორის თანამდებობის დასაკავებლად (1-2 გვერდზე, AcadNusx - 12, სტრიქონებს შორის 1,5 ინტერვალით);
- დისციპლინის/ების სწავლების კონცეფცია ბაკალავრიატის და მაგისტრატუ-რის დონეების მიხედვით (3-4 გვერდზე AcadNusx - 12, 1,5 ინტერვალით);
- სილაბუსები;
- გამოქვეყნებულ სამეცნიერო ნაშრომთა სია და
უკანასკნელი ხუთი წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული პუბლიკაციების დედანი ან
კანონმდებლობის შესაბამისად დამოწმებული ასლი.
სასურველია კონკურსანტმა წარმოადგინოს - ბოლო სამი წლის განმავლობაში საგრანტო პროექტებში მონაწილეობის დამადასტურებელი დოკუმენტი
- მისი ხელმძღვანელობით შექმნილი საგანმანათლებლო პროგრამები (საბაკალავრო, სამაგისტრო დონეების მიხედვით)
- სტაჟირების/ტრეინინგების/კვალიფიკაციის ამაღლების დამადასტურებელი სერთიფიკატების ასლები.
- ყველა კონკურსანტი ვალდებულია წარმოადგინოს:
- განცხადება კონკურსში მონაწილეობის შესახებ;
- ავტობიოგრაფია;
- საქართველოს მოქალაქეობის პირადობის მოწმობა და 2 (ორი) ასლი;
- დოქტორის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომი (დედანი და ასლი);
- ორი ფერადი ფოტოსურათი ზომით (3X4);
- ცნობა სამსახურიდან შრომის სტაჟის შესახებ ან ამონაწერი შრომის წიგნაკიდან.
- მამაკაცებმა 27 წლამდე უნდა წარმოადგინონ სამხედრო ბილეთის ან მიწერის მოწმობის ასლი.
- ინფორმაცია კონკურსის შესახებ გამოქვეყნდეს საქართველოს პერიოდულ პრესაში.
- აღნიშნული ბრძანება გამოქვეყნდეს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე და უნივერსიტეტის შენობაში თვალსაჩინო ადგილას.

Tbilisi,                                                                                                                                                                            March 28, 2011
On the basis of the result for academic positions, in accordance with Entrepreneurs of Articles 9 and 5 of Georgian Law of High education, Guram Tavartkiladze Teaching University, and Article 34, for the competition rules and Article 1 of the Academic Board minute# 11 which is based on an extract.
I 0rder
1.On 06 July 2011 announced an open competition at Guram Tavartkiladze Teaching University for academic positions for the period of 4 years to fill, of approval from the competition.
2. Applications will be accepted from applicants on 02 May 2011 to 18,2011 every day except weekend from 10 to 15 . The contest will be held on June21 ,2011, the resolution can be appealed in the appeal commission within 3 days. The competition is to be completed and the results will be published on June27, 2011.
3. On the basis of competition will be selected - 1 Full professor
- Faculty of Business Administration
- Business Management Department
1 Full professor
4. competition for occupying academic positions participation requires:
Doctar or equivalent degree;
experience in teaching and research at least 6 years;
The motivation for the position of full professor (1-2 page, acadNusx - 12, between lines at intervals of 1.5);
Discipline / s of the concept of bachelor's and master's levels, according to (3-4 page acadNusx - 12, 1,5 intervals);
Syllabus;
List of published research papers and publications in the last five years, original or certified copy of the legislation
Preferred candidates should represent
The document confirming participation in grant project the last three years; The educational program (bachelor's, master's levels, according to)created under his leadership;
The copies of Certificates confirming high level of qualification, internship, training.
5. All contestants must submit:
Application for participation in the competition;
Autobiography;
Submission of an identity card and 2 (two) copies;
Doctor or equivalent academic degree diploma certificate (original and copy);
Two color photos, size (3X4);
Certificate of work experience or an extract from the work book.
6.The men of 27 years of age must present the military ticket or a copy of registration certificate.
7.Information about the selection will be published in the periodical press.
8. The above mentioned resolution is to be published on the university website and inside the University building in a conspicuous place.