გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის უცხო ენათა ცენტრი წარმოადგენს გთსუ-ის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტრუქტურულ ერთეულს, რომლის ძირითადი დანიშნულებაა, მოემსახუროს გთსუ-ის ბიზნესის ადმინისტრირების, სამართლის და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტების საბაკალავრო და პროფესიულ პროგრამებს, მიაწოდოს სტუდენტებს კვალიფიციური ცოდნა შესაბამის უცხო ენაში, მოამზადოს ისინი საერთაშორისო სერთიფიკატის მოსაპოვებელი გამოცდებისათვის შესაბამის უცხო ენაშიევროპის სარეკომენდაციო საბჭოს მიერ დადგენილი დონეების მიხედვით B2 დონეზე.
გთსუ-ის უცხო ენათა ცენტრი ეხმიანება უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტრატეგიას, მოწოდებულია ხელი შეუწყოს იმ პედაგოგებსა და სტუდენტებს, რომელთაც სურთ აიმაღლონ უცხო ენის ცოდნა, რათა აქტიური მონაწილეობა მიიღონ სხვადასხვა გაცვლით და კვალიფიკაციის ასამაღლებელ პროგრამებში საზღვარგარეთ. ცენტრი თავაზობს მათ მაღაკვალიფიციურ, სერთიფიცირებულ კურსებს როგორც ადგილობრივად, ასევე საზღვარგარეთ უნივერსიტეტის პარტნიორ დაწესებულებებში.
უცხო ენათა ცენტრი მუდმივად ნერგავს ინოვაციებს ინგლისური ენის სწავლებაში. აქტიურად თანამშრომლობს ინგლისური ენის სახელმძღვანელოების სხვადასხვა უცხოურ გამომცემლობებთან, ცნობილ ავტორებთან და ტრენერებთან, რომლებიც ჩვენი უნივერსიტეტის ხშირი სტუმრები არიან.
ცენტრის ლექტორ-მასწავლებლები აქტიურად მონაწილეობენ ადგილობრივ და საერთაშორისო კონფერენციებში, სემინარებში და ტრენინგ კურსებში.
ცენტრი აქტიურად მონაწილეობს საუნივერსიტეტო ცხოვრებაში. იგი ყოველწლიურად ატარებს ოლიმპიადას უცხო ენაში, სადაც სტუდენტებს  შესაძლებლობა ეძლევათ, შეამოწმონ საკუთარი ცოდნა უცხო ენაში, ისევე როგორც შესასწავლი ენის ქვეყნისმცოდნეობასა და კულტუროლოგიურ ასპექტებში. ცენტრის ლექტორ-მასწავლებლები აქტიურად თანამშრომლობენ  გთსუ-ის სამეცნიერო შრომათა კრებულთან, უზრუნველყოფენ მას კვალიფიციური უცხოენოვანი რედაქტირებით.

Foreign Language Center
GTTU Foreign Language Center is a structural unit of the Faculty of Social Sciences. The main purpose of the center is to serve Bachelor and Professional programs of the following faculties: Business Administration, Law and Social Sciences, to equip students with qualified competence in foreign languages, to prepare them for internationally certified language exams of B2 level.
The Center responds to international strategy of GTTU, supports professors and students who need foreign languages for study and research, for academic exchange, and for personal and professional development. The centre also offers highly qualified, certified language courses locally, at the university, as well as in partner HEI abroad.
The Language Centre also promotes innovation and excellence in language teaching and learning.  It actively collaborates with different foreign publishing houses providing language courses with modern language manuals, famous authors and trainers who often visit our university.
The staffs of foreign language center participate in local and international conferences, seminars and training courses.
GTTU center plays an important role in the University life. It holds students’ Olympiads annually, where the students are given the possibility to reveal and check themselves and their foreign language knowledge as well as with cultural and social aspects of the foreign country and native speakers.